Darmowa dostawa na wybrane produkty tylko do 19.10.2024!
+48 697 096 481
Filtry
Rozmiar
  • There are no filter terms yet
Kolor
Producent
1 produkt

Szelki bezpieczeństwa do pracy na wysokości

Taki towar dostępny w pełnej ofercie w naszym sklepie. Przebywanie na wysokościach jest codziennością w wielu dziedzinach gospodarki a zagrożenie upadkiem z wysokości to zagrożenie często występujące. Szelki bezpieczeństwa mają zastosowanie w pracach takich branż jak budownictwie , przemysł stoczniowy, energetyka, ratownictwo – to tylko niektóre z wielu dziedzin gospodarki, w których praca związana z przebywaniem na dużych wysokościach jest obarczona przepisami bezpieczeństwa i obowiązkiem używania różnych rodzajów szelek bezpieczeństwa.

Szelki bezpieczeństwa są wymagane również do prac wysokościowych na rusztowaniach i podestach ruchomych czy drabinach a także praca w dostępie linowym i praca w zagłębieniach. Szelki chroniące przed upadkiem i innego rodzaju akcesoria są szeroko stosowane w ratownictwie.

Szelki asekuracyjne są podstawową częścią sprzętu, który chroni przed upadkiem z wysokości. Poza tym w jego skład wchodzą również: podzespół łącząco-amortyzujący, łączniki zgodne z EN362, punkt kotwiczenia sprzętu zgodny z EN795. czy regulowane pasy. Wykonywane z taśm włókienniczych zszywanych w określony sposób i łączone klamrami regulacyjnymi oraz spinającymi. Nietrudno się domyślić że takie czynności niosą ze sobą wysokie ryzyko i mogą skutkować utratą zdrowia lub nawet życia. Dlatego też na pierwszym miejscu przedsiębiorstwa które zatrudniają osoby do prac na wysokościach jest jak najlepsze wyposażenie w produkty które zagwarantują bezpieczeństwo oraz komfort pracy swoich pracowników. Dobrze jest pamiętać aby szelki zapewniły pełną swobodę ruchów, a ręce były gotowe do pracy.

Jakie szelki do pracy na wysokości są mi potrzebne?

Rodzaje szelek jakie są dostępne to: szelki bezpieczeństwa produkowane w dwóch klasach użyteczności – PROFESSIONAL i BASIC.

Szelki z linii BASIC to podstawowe i najprostsze rozwiązania do prac na dużej wysokości o różnych rozmiarach w miejscach gdzie jest ryzyko upadku i zapewniające bezpieczną pracę. Oba rodzaje szelki bezpieczeństwa to towar dostępny w naszej firmie. Dodatkowo dostępne są również wszystkie akcesoria używane przy pracach gdzie użytkownik jest zagrożony upadkiem.

Bezpieczeństwo

Przepisy które dają gwarancje bezpiecznej pracy są regulowane przez Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej. Szelki bezpieczeństwa winny być używane w czasie procy na wysokości i jako taką uważa się wysokość powyżej 1,0m licząc od poziomu ziemi. Szelki bezpieczeństwa mają być dostępne na takich stanowiskach pracy obowiązkowo.

Szelki bezpieczeństwa używa się zgodnie z instrukcją BHP w którą są wyposażone . Bardzo ważne są regularne przeglądy sprzętu, duże znaczenie ma też codzienna dbałość i przechowywanie szelek bezpieczeństwa we właściwy sposób

Z jakich elementów składają się zestawy bezpieczeństwa?

Bazą zestawu chroniącego przed upadkiem z wysokości są szelki bezpieczeństwa. Do szelek dopinamy różnego rodzaju linki bezpieczeństwa ( do 1,6 m ) lub liny pomocnicze ( pow. 1,6m ) oraz amortyzatory. W skład zestawów wchodzą różnego rodzaju podzespoły łącząco-amortyzujące, punkty kotwiczenia.

W miejscach bardziej skomplikowanych są dobierane odpowiednio skonfigurowane zestawy. Takie rozwiązania zlecamy profesjonalistom którymi dysponuje producent

Jak dobrać szelki bezpieczeństwa czy szelki asekuracyjne lub jak kto woli – szelki wysokościowe?

Aby dopasować najlepszy produkt z tych które są dostępne na rynku, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystać z pomocy wykwalifikowanego doradcy. Ta pomoc w naszej ofercie jest bezpłatna. Pomoże on dobrać takie szelki bezpieczeństwa które będą najlepiej dopasowane pracy którą będzie wykonywał pracownik i będą wyposażone w odpowiednie akcesoria. Im bardziej skomplikowana praca tym trudniej jest dobrać odpowiedni sprzęt BHP. Z pewnością nasz doradca odpowie na wszystkie Państwa pytania dotyczące konstrukcji takich rozwiązań.

Czy szelki są niezawodne? Gwarancją na to jest korzystanie z renomowanego producenta który do produkcji używa takie materiały wykonane z najlepszych włókien które posiadają odpowiednie atesty. Najważniejsze jest jednak aby pracownik prawidłowo założył szelki bezpieczeństwa, a regulowane pasy były odpowiednio dostosowane do rodzaju pracy.

W zestawie szelki bezpieczeństwa są: zatrzaśniki, linki, amortyzatory bezpieczeństwa i solidne klamry zaczepowe, a także inne akcesoria ważne aby przy wyborze zestawów były dostępne również akcesoria . Są to: elementy alpinistyczne, ławki, hamaki itp. Wszystkie elementy spełniają warunki BHP.

Stosując zestawy szelki bezpieczeństwa masz pewność że chronisz zdrowie i życie swoich pracowników. Towar dostępny po złożeniu zamówienia.