Darmowa dostawa na wybrane produkty tylko do 19.10.2024!
+48 697 096 481
Filtry
Rozmiar
31 produktów

Bluzy robocze – odzież ochronna w AB Partners

Bluza robocza to jeden z podstawowych elementów odzieży roboczej każdego pracownika, który przestrzega zaleceń BHP w swoim miejscu pracy. Bluzy świetnie sprawdzają się w wielu branżach – poleca się je m.in. do prac warsztatowych, serwisowych, montażowych, magazynowych, produkcyjnych, czy też budowlanych. Wygodna bluza robocza przyda się także spawaczom, elektrykom i drogowcom.

Bluzy robocze uważane są za doskonałą alternatywę dla klasycznych koszul roboczych, czy też polarów. Ich zadaniem jest przede wszystkim ochrona ciała pracownika przed chłodem, wiatrem i opadami atmosferycznymi. W przypadku bluz o specjalistycznym zastosowaniu możemy liczyć także na dodatkową ochronę przed ogniem, prądem lub substancjami chemicznymi.

Czym kierować się podczas wyboru bluzy roboczej?

W naszej ofercie przygotowaliśmy duży wybór bluz roboczych wykonanych z wysokiej jakości materiałów, wyróżniających się znakomitą wytrzymałością. Naszym klientom polecamy głównie bluzy bawełniane lub poliestrowe. Wybierając bluzę do pracy, warto zwrócić uwagę, na jaką porę roku jej potrzebujemy. Do wyboru mamy tu bluzy w wersji letniej (lekkie i przewiewne), zimowej (z dodatkowym ociepleniem) oraz całorocznej.

W większości przypadków bluzy robocze posiadają dodatkowe kieszenie zapinane na rzep oraz kieszenie boczne, w których pracownik może przechowywać różne przedmioty związane z pracą na określonym stanowisku. W wielu modelach stosuje się specjalne wzmocnienia na łokciach, które zwiększają wytrzymałość ubrania, jak również otwory wentylacyjne w okolicy pach.

Bluzy odblaskowe i trudnopalne – odzież specjalistyczna BHP

W niektórych branżach wymagane jest stosowanie specjalistycznej odzieży roboczej, która będzie pełnić dodatkowe funkcje, np. odblaskowe, trudnopalne lub antyelektrostatyczne. W przypadku drogowców i budowlańców świetnie sprawdzają się bluzy z elementami odblaskowymi w kolorze żółtym lub pomarańczowym. Do pracy na stanowisku spawacza dedykowane są bluzy robocze trudnopalne i antyelektrostatyczne.