Darmowa dostawa na wybrane produkty tylko do 19.10.2024!
+48 697 096 481
Filtry
Rozmiar
Producent
49 produktów

Robocza odzież przeciwdeszczowa – kiedy jest potrzebna?

Odzież przeciwdeszczowa to jeden z ważnych elementów odzieży ochronnej w miejscu pracy, którego zadaniem jest ochrona przed deszczem i śniegiem, a także zapewnienie ciepła w trudnych warunkach pogodowych. Dobrze dobrana odzież przeciwdeszczowa nie powoduje dyskomfortu podczas pracy i nie ogranicza swobody ruchu pracownika.

W naszym sklepie przygotowaliśmy duży wybór ubrań przeciwdeszczowych, które sprawdzają się podczas pracy na różnych stanowiskach, a także w warunkach domowych. Lekka, przewiewna odzież wodoodporna znajduje swoje zastosowanie m.in. w przemyśle, w transporcie, wojsku, a nawet w turystyce.

Odzież przeciwdeszczowa – dostępne rodzaje

Z myślą o pracownikach, którzy chcą czuć się komfortowo podczas pracy w niesprzyjających warunkach pogodowych, stworzone zostały m.in. bluzy oraz kurtki przeciwdeszczowe w różnych kolorach i wielu dostępnych rozmiarach. Kurtki przeciwdeszczowe są odporne na wiatr i deszcz, a także na uszkodzenia mechaniczne. Zarówno kurtki, jak i bluzy zapinane są na zamek błyskawiczny, w wielu z nich stosuje się również kaptur ochronny oraz kieszenie boczne.

Podczas pracy na zewnątrz przydatne mogą okazać się także spodnie z szelkami lub bez (w okresie jesienno-zimowym) oraz szorty (idealne na lato). Dzięki nim nie tylko nasz tułów jest chroniony przed niskimi temperaturami i deszczem, ale także nogi. W naszej ofercie znaleźć można także koszule i bluzki wodoodporne, również wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru odzieży przeciwdeszczowej?

Ubrania przeciwdeszczowe  powinny być nie tylko wygodne, ale także odporne na uszkodzenia mechaniczne – przetarcia oraz działanie wysokich i niskich temperatur. Warto wybierać odzież wykonaną z takich materiałów jak: PCV, poliester, poliuretan lub nylon, by mieć pewność, że dobrze ochroni nas przed deszczem. Pracownikom z branży budowlanej polecamy wybór odzieży w intensywnych kolorach – żółtym lub pomarańczowym.