Darmowa dostawa na wybrane produkty tylko do 19.10.2024!
+48 697 096 481
Filtry
Rozmiar
  • There are no filter terms yet
Kolor
Producent
1 produkt

Przyłbice spawalnicze dostępne w naszej ofercie

Przyłbice spawalnicze to środek ochrony osobistej służący do ochrony wzroku podczas spawania gazowego i elektrycznego. w zależności od tego jaką metodą pracownik spawa tak dobiera przyłbice spawalnicze. Są dwa podstawowe rodzaje czyli podstawowa przyłbica spawalnicza ze szkłem o stałym stopniu zaciemnienia i przyłbice samościemniające których filtr dopasowuje się do nasilenia światła.

Dostępne są przyłbice przeznaczone na takie prace spawalnicze metodami MAG, MIG, TIG oraz MMA, a także do szlifowania czy cięcia plazmowego. tego też powodu zakup wysokiej jakości modelu jest kluczowy. Należy też zwrócić uwagę na dobranie odpowiedniego filtra. W wyborze przyłbic automatycznych dostosowanej do charakteru codziennej pracy ( np metodą tig, mig mag lub inną ) pomoże Ci nasz zespół ekspertów. Z tego też powodu zakup przyłbicy spawalniczej wysokiej jakości modelu jest kluczowy. W wyborze przyłbicy spawalniczej dostosowanej do charakteru codziennej pracy należy kierować się wiedzą na temat pracy do jakiej będzie ona przeznaczona. Sprzedawcy AB Partners mają szeroką wiedzę w tym zakresie i chętnie się nią z Tobą podzielą.

Rodzaje przyłbic spawalniczych w naszej ofercie

Do wyboru są:

  • Podstawowe przyłbice spawalnicze to przyłbice pasywne czyli o stałym poziomie przyciemnienia. Ich cecha charakterystyczna to to że szkło dobiera się indywidualnie procesów spawania. Jest zakładana na głowę lub trzymana w ręku ( tzw. tarcza spawalnicza ). Przy jej wyborze kupujący kieruje się tylko jej niską ceną. Przyłbice pasywne wymagają dokupienia szyb z odpowiednim filtrem. Przed kontynuacją pracy niezbędne jest zamknięcie klapki. Można je stosować do różnych procesów spawania: łukiem elektrycznym, tig lub mig mag.
  • Drugi rodzaj to przyłbice automatyczne czyli przyłbice samościemniające. Przyłbice automatyczne są z regulacją przyciemnienia w trakcie spawania. Możliwość dostosowywania parametrów pracy pozwala na wykorzystanie ich w miejscu pracy takim jakie mamy dostępne. Przyłbica spawalnicza automatyczna jest wygodna w użytkowaniu ze względu na to że nie musimy wymieniać szkieł spawalniczych pod kątem zaciemnienia, bo regulacja czułości jest ustawiana automatycznie.

Spawanie z użyciem przyłbic spawalniczych chroni spawacza przed zaćmą i innymi chorobami oczu. Warto rozważyć – czy chcę kupić dobry produkt (przyłbica spawalnicza) chroniący oczy przed promieniowaniem ,czy w niskiej cenie. Każda przyłbica spawalnicza jest przeznaczona do ochrony oczu i twarzy, ale nie każda te części głowy dość dobrze chroni.

Normy techniczne, wymagania jakościowe i bezpieczeństwo jakie winna spełniać przyłbica spawalnicza

Wymagania: oznaczenie CE, Norma EN 379 ( określa dokładnie 4 kategorie wpływające na klasę optyczna przyłbic), są to: • Rozproszenie światła • Klasa optyczna • Zależność kąta na przepuszczalność światła •

Rozpatrując kwestię które przyłbice spawalnicze wybrać, warto zwrócic uwagę na normę bo to pozwala lepiej chronić oczy. Filtr nie powinien zawierać w sobie widocznych zanieczyszczeń, kąt przepuszczalności światła – określenie przepuszczalności światła w trybie zaciemnienia pod różnymi kątami patrzenia (równomierność ściemnienia), Każdy z elementów otrzymuje odpowiednią wartość oceniającą zgodność z normą – od 1 (wartość najwyższa) do 3 (wartość najniższa).

Funkcja przydatna to duże pole widzenia zapewnia doskonałą widoczność, także w stanie trybu jasnego i czas przełączenia z trybu jasnego do zaciemnienia. W trakcie spawania ( np metodą tig ) i szlifowania używanie przyłbica spawalnicza jest obowiązkowe a bezpieczeństwo zachowane. Bezpieczeństwo podczas spawania wszystkimi metodami np tig : przyłbica chroni przed promieniowaniem ultrafioletowym i podczerwonym

Rodzaje praz związanych z użyciem przyłbic spawalniczych

Prace podczas spawania i szlifowania wszystkimi metodami: mig mag , metodą tig , MMA a także podczas cięcia plazmą czy szlifowania.

Podczas cięcia dużych elementów przez spawacza tak zwane przepalanie na placu budowy przyłbica spawalnicza jest niezbędna. Inne prace przy użyciu spawarki. Należy pamiętać aby po zakończeniu pracy – spawanie Przyłbica była wyczyszczona i zabezpieczona przed uszkodzeniem. Przed spawaniem należy sprawdzić czy przyłbica jest sprawna i jaka jest czystość filtrów.

Zamawianie – przyłbice spawalnicze

W naszej ofercie produkt dostępny dla spawacza po złożeniu zamówienia. Czy produkt jest dostępny? Tak, po ustaleniu dokładnie jaki model kupujący potrzebuje.