Darmowa dostawa na wybrane produkty tylko do 19.10.2024!
+48 697 096 481
Filtry
Rozmiar
Producent
5 produktów

Fartuchy ochronne i robocze

Fartuchy robocze są niezwykle ważnym elementem odzieży ochronnej w wielu miejscach pracy, szczególnie tam, gdzie istnieje ryzyko kontaktu z substancjami chemicznymi. Fartuchy ochronne są wykonane z różnych materiałów, takich jak polipropylen, winyl, lateks, gumy, a także skóry. Jest to wysokiej klasy odzież ochronna. Fartuch ochronny powinien być lekki, wytrzymały i przewiewny. Fartuchy ochronne są dobrym wyborem dla pracowników, którzy pracują w środowiskach, gdzie występuje ryzyko plamienia, ale nie wymagają one szczególnych właściwości chemicznych. Fartuchy winylowe lub lateksowe są bardziej odporne na substancje chemiczne i są stosowane w miejscach pracy, gdzie występuje ryzyko kontaktu z nimi. Fartuchy gumowe są wytrzymałe i elastyczne, ale mniej przewiewne niż fartuchy wykonane z innych materiałów.

Fartuchy skórzane

Fartuchy ochronne wykonane ze skóry są bardzo trwałe i zapewniają doskonałą ochronę przed substancjami chemicznymi, ale są mniej przewiewne niż fartuchy wykonane z innych materiałów. W przypadku pracy w miejscu, gdzie wymagana jest bardzo wysoka ochrona przed substancjami chemicznymi, zaleca się stosowanie odzieży ochronnej wykonanej z materiałów takich jak np. Tychem lub Gore-Tex, które są wodoodporne i jednocześnie przepuszczają powietrze. Fartuchy skórzane są często wykorzystywane w laboratoriach, stanowiąc doskonałe zabezpieczenie pracowników.

Czym charakteryzują się fartuchy robocze oraz ochronne?

Fartuchy robocze i ochronne charakteryzują się nie tylko odpornością przed substancjami chemicznymi, ale także wygodą i funkcjonalnością. Wiele fartuchów ma kieszenie na narzędzia lub przyciski, które ułatwiają ich szybkie zakładanie i zdejmowanie. Wysokiej jakości fartuchy z zapięciem na plecach lub z suwakiem bocznym pozwalają na regulację dopasowania do ciała pracownika. Bardzo często taki fartuch roboczy BHP jest też wiązany z tyłu. Wykorzystywane do produkcji materiały sprawiają, że są to produkty zapewniające odpowiedni poziom bezpieczeństwa, a jednocześnie nie krępujące ruchów.

Dlaczego warto kupić dobry fartuch ochronny?

Podsumowując, fartuchy robocze i ochronne są niezwykle ważnym elementem odzieży ochronnej, zapewniającym ochronę przed substancjami chemicznymi. Są one wykonane z różnych materiałów, w zależności od wymagań danego stanowiska prac. Fartuchy te charakteryzują się także wygodą i funkcjonalnością, co pozwala na komfortowe i bezpieczne wykonywanie pracy przez pracowników. Dostępne w naszym sklepie BHP fartuchy ochronne zapewniają zarówno bezpieczeństwo pracy, jak i komfort użytkowania.