Darmowa dostawa na wybrane produkty tylko do 19.10.2024!
+48 697 096 481
Filtry
Rozmiar
  • Nie ma jeszcze określeń filtrów
Producent
Nauszniki przeciwhałasowe to szczególnie przydatne akcesoria robocze, które zabezpieczając słuch przed uszkodzeniem, umożliwiają wykonywanie wielogodzinnej pracy przy szkodliwym natężeniu dźwięku. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą nauszników przeciwhałasowych i ochronników słuchu!
9 produktów

Nauszniki przeciwhałasowe – doskonała ochrona słuchu w trakcie pracy w dużym hałasie

Hałas w miejscu pracy to najgroźniejszy wróg naszego słuchu. Nadmierny, ciągły zwłaszcza wielogodzinny może powodować powolne, trwałe zmiany wrażliwości słuchu, uszkodzić wewnętrzną strukturę ucha, a w konsekwencji doprowadzić do nieodwracalnego zniszczenia słuchu. Najlepszym rozwiązaniem w walce ze szkodliwym hałasem są nauszniki wygłuszające.

Ochronniki słuchu – czym są i jak działają?

Duże ciśnienie akustyczne, jakie wywołuje natężenie hałasu np. 85 dB, powoduje intensywne wibracje błony bębenkowej, jej pęknięcie lub rozdarcie i uszkodzenie kosteczek słuchowych. To niestety skutkuje ubytkami słuchu. Natomiast problemy z komórkami rzęsatymi kończą się głuchotą. Aby uniknąć takich skutków w miejscu pracy, zgodnie z rozporządzeniem BHP pracodawcy zapewniają pracownikom odpowiednie środki ochrony, w tym nauszniki przeciwhałasowe. To one umożliwiają pracę przez wiele godzin, ograniczając szkodliwe natężenie dźwięków. Wiele modeli nauszników przeciwhałasowych tłumi szkodliwe pasma dźwięku i nie ogranicza swobodnej komunikacji pomiędzy pracownikami. Nauszniki przeciwhałasowe mają opaskę zakładaną na głowę, regulowany pałąk, muszle, wypełnienie z poduszek. Zdolność tłumienia dźwięku przez poszczególne modele widoczna jest w wartości SNR oznaczającej średnią wartość tłumienia dźwięków. Przykładowo, SNR 31 zmniejsza natężenie dźwięku o 31 dB.

Nauszniki przeciwhałasowe, nauszniki ochronne BHP – jakie mają właściwości?

Nauszniki przeciwhałasowe mają wiele zalet, między innymi gwarantują wysoką ochronę narządu słuchu w trakcie pracy w nadmiernym hałasie i minimalizują ryzyko wystąpienia urazu. Oto kilka z nich:

  • Doskonała ochrona słuchu – pozwalają zachować dobry słuch.
  • Zdolność tłumienia dźwięku – im większa wartość SNR, tym lepsza ochrona słuchu.
  • Komfort użytkowania – nie ograniczają swobody ruchów.
  • Wielozadaniowość – można je stosować w zakładach pracy, na budowie, ale także podczas prac remontowych w domu lub podczas koszenia na działce.
  • Odpowiednie wyprofilowanie i regulacja – dobrze dopasowują się do kształtu twarzy, z łatwością się je zdejmuje i zakłada, nie uciskają uszu.
  • Solidność wykonania – wykonane z wysokiej jakości materiałów posłużą przez bardzo długi czas.
  • Dostosowanie do norm BHP – spełniają normy narzucone w przepisach ochrony pracowników w miejscu pracy.

Do czego przydaje się nausznik ochronny?

Gdzie praca jest wykonywana w pobliżu głośnych maszyn i urządzeń, przekraczających dopuszczalne natężenie dźwięku, pracownicy muszą korzystać z nauszników przeciwhałasowych. To rozwiązanie sprawdzi się w dużych zakładach przemysłowych, tartaku czy na budowie. Wielogodzinne korzystanie ze szlifierki, wiertarki czy piły bez należytej ochrony słuchu z pewnością może mieć negatywny wpływ na narząd słuchu, powodując jego osłabienie oraz zniszczenie.

Jak wybrać właściwe słuchawki ochronne?

Pewnym jest, że warto chronić słuch, dlatego dobranie właściwych nauszników przeciwhałasowych jest takie ważne. Dostępne na rynku nauszniki przeciwhałasowe są dedykowane do konkretnych branż przemysłowych. Dobierać można je też do indywidualnych preferencji pracownika. Sprawdź różnorodne modele z naszej oferty i wybierz ten właściwy.