Darmowa dostawa na wybrane produkty tylko do 19.10.2024!
+48 697 096 481
Filtry
Rozmiar
  • There are no filter terms yet
Kolor
Producent
4 produkty

Półmaski filtrujące jednorazowe – kiedy należy po nie sięgać?

Półmaski filtrujące jednorazowe stanowią jeden z podstawowych elementów ochrony dróg oddechowych w miejscu pracy. Stosuje się je w celu zabezpieczenia przed kontaktem z różnymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak pyły, opary, czy też szkodliwe substancje chemiczne. Półmaski filtrujące charakteryzuje ergonomiczny kształt, dzięki czemu pracownik zyskuje nie tylko ochronę w miejscu pracy, ale także komfort podczas oddychania.

W naszej ofercie przygotowaliśmy duży wybór półmasek filtrujących jednorazowych, które wybierane są jako element ochrony dróg oddechowych w różnych gałęziach przemysłu, m.in. w rolnictwie, w branży spożywczej i chemicznej, budownictwie oraz górnictwie. Półmaski filtrujące dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu można je idealnie dopasować do wielkości i kształtu twarzy pracownika.

W jaki sposób jednorazowe półmaski filtracyjne chronią nasze drogi oddechowe?

Półmaski filtracyjne BHP produkowane są na podstawie najnowszych rozwiązań technologicznych, co sprawia, że skutecznie obniżają opory powstające podczas wydychania powietrza oraz zmniejszają kondensat pary wodnej wytwarzający się wewnątrz maski. Ważnym aspektem jest tu specjalistyczna konstrukcja półmaski, która powinna składać się z takich elementów jak: czasza z warstwą wewnętrzną, filtrującą i osłonową, uszczelki, taśmy mocujące oraz zawór wydechowy.

W jednorazowych półmaskach filtracyjnych często stosuje się także filtry boczne, dzięki którym jesteśmy w stanie zwiększyć powierzchnię filtracyjną. Za sprawą specjalnego zacisku umieszczonego w okolicy nosa możemy natomiast ograniczyć wnikanie niefiltrowanego powietrza poprzez szczeliny, które pojawiają się między twarzą a maską.

Co oznaczają symbole umieszczane na jednorazowych półmaskach filtracyjnych?

W zależności od warunków pracy na jednorazowych półmaskach filtrujących stosuje się różnego rodzaju oznaczenia, w tym m.in. „S”, czyli półmaski stosowane wyłącznie do filtracji pyłu lub dymu, a także „SL”, czyli półmaski do filtracji dymu, pyłu oraz cząstek ciekłych, np. mgły.