Darmowa dostawa na wybrane produkty tylko do 19.10.2024!
+48 697 096 481
248 produktów

W jakich sytuacjach ochrona rąk podczas pracy jest niezbędna?

Rękawice ochronne to jedne z najważniejszych środków ochrony osobistej pracownika. Dłonie są najbardziej narażone na działanie szkodliwych czynników, takich jak niskie lub wysokie temperatury, substancje chemiczne, czy też uszkodzenia mechaniczne. Według norm dotyczących bezpieczeństwa oraz ochrony zdrowia w miejscu pracy, rękawice ochronne dzieli się na 3 kategorie, w zależności od poziomu ryzyka, na jakie narażony jest pracownik.

W kategorii I znajdziemy rękawice stosowane w warunkach niskiego ryzyka, czyli m.in. zwykłe rękawice robocze, rękawice do prac gospodarczych, domowych i ogrodowych. W kategorii II ujęto rękawice używane w pracy o średnim stopniu ryzyka, w tym rękawice antywibracyjne, skórzane, powlekane oraz ocieplane. Kategoria III obejmuje rękawice ochronne stosowane w sytuacjach najwyższego ryzyka pojawienia się poważnego uszkodzenia ciała, np. podczas prac przy wysokim napięciu lub w kontakcie z agresywnymi substancjami chemicznymi.

Ochrona rąk – rodzaje rękawic ochronnych

W większości przypadków praca fizyczna wymaga stosowania odpowiednich środków ochrony rąk, czyli rękawic ochronnych. W zależności od specyfiki pracy oferujemy rękawice, które zabezpieczają zarówno przed wysokimi lub niskimi temperaturami, jak również przed uszkodzeniami mechanicznymi i chemikaliami.

W naszym sklepie można znaleźć m.in. rękawice antyprzecięciowe, elektroizolacyjne, antywibracyjne, chemiczne i spawalnicze. Ze względu na materiał wykonania oferujemy rękawice skórzane i te wzmocnione skórą, powlekane, dzianinowe, bawełniane z nakropieniem, gumowe oraz powlekane gumą. Do pracy w trudnych warunkach polecamy również rękawice kewlarowe, ESD i antyelektrostatyczne, biologiczne, ATG oraz zarękawki.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru rękawic ochronnych?

Wybierając rękawice ochronne, należy kierować się głównie ich przeznaczeniem oraz rodzajem wykonywanej pracy. Niemniej istotna jest jakość użytych materiałów oraz rozmiar rękawic, by były one jak najlepiej dopasowane do dłoni.