Darmowa dostawa na wybrane produkty tylko do 19.10.2024!
+48 697 096 481
11 produktów

Ochrona słuchu BHP – w jakich warunkach pracy jest niezbędna?

Hałas jest jednym z najbardziej dokuczliwych czynników zewnętrznych, które mogą zagrażać zdrowiu pracowników. Zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP, w miejscach, gdzie emisja dźwięków o wysokim stężeniu jest zbyt duża, należy stosować odpowiednie środki ochrony słuchu. Mają one chronić pracownika przed potencjalnym uszkodzeniem narządu słuchu, a także przed występowaniem takich objawów jak m.in. ból głowy, nerwica, nadpobudliwość, osłabiony czas reakcji czy też nadciśnienie tętnicze.

Środki ochrony słuchu są niezbędne w każdym miejscu, w którym pracownik narażony jest na hałas o natężeniu 85 decybeli lub więcej. W przypadku, gdy urządzenie pomiarowe wskaże wartość 80 dB, pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikowi środki ochrony słuchu, jednak bez nakazu ich używania.

Najpopularniejsze środki ochrony słuchu

Środki ochrony słuchu mają charakter osobisty lub jednorazowy. Pierwsze z nich zaleca się do stosowania przez pracowników narażonych na pracę w dużym hałasie. Wśród nich najpopularniejsze są indywidualne ochronniki słuchu oraz wkładki przeciwhałasowe wielokrotnego użytku, dostępne w formie zatyczki połączonej ze sznurkiem. Tego typu wkładki można stosować nawet przez kilka lat, bez konieczności wymiany na nowe.
Jako ochronę słuchu można wybrać także nauszniki, które dedykowane są głównie pracownikom hal produkcyjnych oraz operatorom maszyn pneumatycznych. Wśród jednorazowych środków ochrony słuchu znaleźć można zatyczki do uszu, które doskonale sprawdzają się w przypadku sporadycznego stosowania, np. na stanowisku audytora.

AB Partners – wysokiej jakości środki do ochrony słuchu BHP

W naszym sklepie internetowym przygotowaliśmy duży wybór środków ochrony słuchu, oferowanych przez wiodących producentów z branży przemysłowej i budowlanej. Zwracamy szczególną uwagę, by akcesoria były jak najlepiej dopasowane do potrzeb pracownika, a także gwarantowały mu maksymalne bezpieczeństwo podczas użytkowania ich w pracy.