Darmowa dostawa na wybrane produkty tylko do 19.10.2024!
+48 697 096 481
Filtry
Rozmiar
Producent
29 produktów

Odzież gastronomiczna dla kucharzy i kelnerów

Odpowiedni dobór odzieży gastronomicznej ma nie tylko znaczenie higieniczne, ale także reprezentacyjne. Każdemu właścicielowi restauracji, baru, czy też kawiarni zależy na tym, by jego firma sprawiała wrażenie rzetelnej, a obsługa prezentowała się schludnie i elegancko. Spójny wizerunek pracowników z pewnością pozytywnie wpłynie na uznanie wśród klientów.

W naszym sklepie internetowym można znaleźć wysokiej jakości odzież gastronomiczną, która może być stosowana zarówno przez kelnerów, jak i szefów kuchni. Nasze produkty spełniają wszelkie standardy związane z zachowaniem higieny w miejscach, gdzie żywność poddawana jest obróbce. Oferujemy zarówno gotowe elementy odzieży takie jak: bluzy, fartuchy, spodnie, nakrycia głowy oraz obuwie, jak również ubrania produkowane na indywidualne zamówienie.

Jak prawidłowo dobierać odzież gastronomiczną?

Wśród ubrań dedykowanych pracownikom lokali gastronomicznych znajdziemy przede wszystkim odzież dla kucharzy oraz dla kelnerów. W zależności od zajmowanego stanowiska należy zwrócić uwagę na to, by ubrania wykonane były z materiałów odpornych na plamy i łatwych w czyszczeniu. Jest to szczególnie istotne w przypadku kucharzy, którzy mogą przypadkowo wybrudzić własne ubrania podczas gotowania lub smażenia.

Odzież gastronomiczna ma być także wygodna i dobrze dopasowana do ciała pracownika, co pozwala zachować pełną swobodę ruchów oraz komfort podczas pracy. Warto zatem sięgać po ubrania lekkie i przewiewne, zwłaszcza w sytuacji, gdy praca odbywa się w pomieszczeniach, gdzie panują podwyższone temperatury.

Odzież gastronomiczna – niezbędne akcesoria do pracy w gastronomii

Wspominając o odzieży gastronomicznej, należy pamiętać także o odpowiednim doborze akcesoriów, które należy stosować w lokalach gastronomicznych. Mowa tu przede wszystkim o czapkach kucharskich, które chronią włosy i zabezpieczają przed ich wpadnięciem do przyrządzanej potrawy, jak również obuwiu gastronomicznym, które gwarantuje dobrą wentylację i komfort dla stóp.