Kategorie
Wiedza

Odzież wodoochronna – dlaczego jest tak ważna?

Odzież wodoochronna zapewnia maksymalną ochronę pracownikom, którzy są narażeni na niesprzyjające warunki atmosferyczne, takie jak deszcz lub śnieg. Będzie więc doskonałym wyborem dla pracowników drogowych, budowlanych, a także rolników. Za nieprzemakalność odpowiedzialne są materiały, z których ubranie robocze jest wykonane. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo i komfort osób narażonych na działanie wody, w naszej ofercie uwzględniliśmy ten rodzaj odzieży roboczej w postaci kurtek, spodni ogrodniczek czy kombinezonów.

Z czego wykonana jest odzież wodoochronna? Materiał gwarancją bezpieczeństwa!

Aby ubranie mogło skutecznie chronić pracownika przed trudnymi warunkami, musi być wykonane z najwyższej jakości materiału nieprzemakalnego. Przykładem może być tkanina Plavitex, która charakteryzuje się odpornością na rozdzieranie i wodoszczelnością szwów, ale nie krępuje przy tym ruchów pracownika. Oznacza to, że zachowany jest zarówno aspekt praktyczny, jak i ten związany z wygodą wykonywania pracy.

Ponadto odzież z tkaniny Plavitex wykorzystywana jest często przez wędkarzy i rybaków, mających styczność ze środowiskiem wodnym – to potwierdza skuteczność tego typu odzieży. Innymi materiałami wodoochronnymi są: PVC, poliester, nylon czy powleczenia poliuretanowe.

Odzież roboczą nieprzemakalną najczęściej reprezentują następujące elementy:

  • kurtki i płaszcze przeciwdeszczowe;
  • spodnie w tym spodnie ogrodniczki;
  • peleryny przeciwdeszczowe;
  • kombinezony wodoochronne.

Oferta naszego sklepu obejmuje wysokiej jakości odzież nieprzemakalną marki PROS. Obecność tkaniny Plavitex, a także elementy w postaci praktycznych kieszeni czy nap, zapewniają pracownikom swobodę użytkowania. Odzież nie przepuszcza wody, a równocześnie jest oddychająca i odporna na uszkodzenia.

Rodzaje odzieży wodoochronnej

Ważnymi kategoriami ubrań wodochronnych są: odzież ostrzegawcza i odzież trudnopalna – skuteczna ochrona przed dodatkowymi czynnikami zagrażającymi życiu lub zdrowiu pracowników.

  • Odzież ostrzegawcza – zawiera elementy odblaskowe, np. taśmy, pomagające w lepszej ochronie, gdy widoczność jest ograniczona. Dzięki nim pracownik jest nie tylko chroniony przed działaniem wody, ale wyraźnie widoczny nawet w najmniej sprzyjających warunkach pogodowych i o zmroku. Dlatego też żółta czy pomarańczowa odzież wodoochronna będzie najlepszym rozwiązaniem podczas prac drogowych, w których rozpoznawalność pracownika jest szczególnie istotna.
  • Odzież trudnopalna – przeznaczona dla wszystkich osób, które w swoim zawodzie są narażone na działanie wysokiej temperatury oraz czynników gorących. Będzie więc polecana spawaczom czy szlifierzom, ale i wszystkim innym pracownikom, którzy są zagrożeni działaniem niekorzystnych bodźców zewnętrznych np. prac w strefach zagrożonych wybuchem.

Odzież wodoochronna – dla jakich branż?

Odzież wodoszczelna powinna być zabezpieczeniem pracowników fizycznych różnych branż. Ubrania przeciwdeszczowe znajdują zastosowanie wśród branży budowlanej, ale sprawdzą się również w przypadku prac na statkach i kutrach, spełniając wymagania odzieży sztormowej. Odzież chroniąca przed wodą będzie koniecznym elementem pracy na myjniach – szczególnie przydatne są komplety wodoochronne, które skutecznie zabezpieczają przed mgłą wodną i odpryskami wody.

Pracodawcy powinni zaopatrzyć pracowników w nieprzemakalny strój roboczy również w przypadku branż: metalurgicznej, wiertniczej, przemysłowej, elektromaszynowej, budowlanej, rolniczej czy ogrodniczej.

Decydując się na ubranie robocze wodochronne, pracodawca zapewnia swoim pracownikom komfort pracy w każdych warunkach atmosferycznych – dobrze dobrany strój wodoszczelny umożliwia swobodne kontynuowanie zajęcia w czasie deszczu czy silnego wiatru. Jest to również istotny element dla osób pracujących na co dzień w wilgotnym lub mokrym środowisku, które szczególnie potrzebują skutecznego zabezpieczenia nieprzemakalnego. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu, która obejmuje ubrania wodoszczelne najlepszych producentów – dostosowane do prac fizycznych na każdym stanowisku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *